Páteční splav řeky Jihlavy 30. 9. 2011

Milí rodiče, milá děťátka:),
jak jste si již většina z vás všimla na nástěnce v Chatrčce, ve spolupráci s brněnskými hasiči (jmenovitě s tatínkem Staníka: Martinem Zimmermannem:) a outdoorovým kamarádem Čajdou z Dolních Kounic pořádáme jako lesní školička v pátek 30.9. 2011:
SPLAV ŘEKY JIHLAVY,
a to od mostu na Réně v Ivančicích až do Dolních Kounic.Popluje se dohromady na třech raftech, na každém raftu budou min. dva dospělí, zkušení vodáci, a mezi nimi max. 6 dětí, pro všechny budeme mít vodácké vesty. Cestou budeme dělat zastávky určitě u Stromokruhu Evropy a na ostrovní louce na Skřípáku, tam bude přivezen oběd.Děti budeme ráno přebírat v běžný čas, tedy mezi 8:00 a 8:25, ale pozor: u mostu na Réně (v pohodě se tam dá dojet autem i zaparkovat). Zpět z Kounic pojedeme autobusem č. 154 a vyzvednout si je můžete opět v běžném čase mezi 15:30 a 16:00, ale pozor: opět u mostu na Réně, respektive v parčíku hned za mostem.Páteční děti jsou nahlášeny automaticky, děti ze středy a čtvrtka v případě vašeho zájmu obratem hlaste zpět jako odpověď na tento Martinin mail. Pokud byste se chtěli přidat jako rodiče, je potřeba, abyste si s sebou přivezli vlastní loďku, ideálně třeba nafukovací Pálavu.
Cena za půjčení raftů, vest, vesel a zpáteční autobus je 40,-Kč na dítě. Vemte prosím v pátek, vybereme při předání dítěte.
Děti oblečte do nepromokavých kalhot a dejte jim holínky, NUTNÉ!! Podlaha raftu bývá mokrá. Do baťůžku je sbalte běžným způsobem – termoska na jídlo, lžička, dvě svačinky, pláštěnka, pití, na sednutí čtverec z karimatky, náhradní ponožky, případně tenisky na zpáteční cestu busem.
Loučím se s vámi jak jinak než vodáckým AHÓÓÓJ :)! za pedagogický tým Martina

Společné zimní hory:)?
Milí rodiče:),
jezdíme v zimně rádi na hory a rádi pojedeme se spřátelenýma dospělákama i dětma. Co takhle se domluvit pár rodin navázaných na lesní školičku Za humny?
Jednalo by se o termín jarních prázdnin, ať s sebou můžeme vzít i školáky, a ubytování bysme pojali pronajmutím nějaké komerční chalupy v nějakém českém pohoří(Vysočina, Jeseníky, Beskydy,..), kde je v okolí cvičná loučka pro ty nejmenší i kopec s vlekem či lanovkou pro ty lyžařsky či snowboardově založené. Cena takové chalupy se pohybuje někde kolem třech tisíc, takže to bysme pak rozpočítali počtem rodin. Vařili bysme si sami – třeba by se o jídlo na den vždy postarala jedna rodina, ať nemusíme vždycky vařit všichni(nebo předem vylosovaný nemanželský koedukovaný pár:), ať se má vždy kdo starat i o děti, tzv. „výměna manželek“:).
Termín těchto hor by byl od soboty do soboty a to od 4. – 11. února 2012, případně už od pátku 3.2. (pololetní prázdniny) až do neděle 12.2.Tak tedy prosím zvažte a těším se na vaše odpovědi. Viděla bych to max. na 6-8 rodin. Jakmile ke mně dorazí tento počet zájemců, začneme se poohlížet po chalupě a bukneme ji. S rozhodováním prosím neotálejte, chalupy se plní rychle:)). Taktéž budu ráda, jestli o nějaké takové chalupě víte nebo dokonce jestli něco takového vlastníte:)! Dejte též vědět.
pa Martina a Jitka:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..