Pedagogický tým

Pavla

PAVLÍNA

ZIMMERMANNOVÁ

Kontakt:

pavlina.zim@seznam.cz

pavlina-zimmermannova2V naší školce jsem už od jejího založení v roce 2010. Již 2 roky jsem dětem k dispozici 2 dny jako průvodce a snažím se v dětech vzbudit jejich vlastní sílu a svobodu, a lásku a úctu k Zemi.

Kromě dětí mám na starosti grafiku – venkovní prezentaci školky a též se podílím na organizaci dění okolo školky. Do lesa mě často vyprovází i pes Dag, který absolvoval canisterapeutický výcvik.

Vystudovala jsem polygrafii, typografii, na Škole uměleckých řemesel – obor užitá grafika. Do rozhodnutí založit rodinu jsem byla zaměstnána v prestižní brněnské reklamní agentuře. Působila jsem jako oddílová vedoucí na letních dětských táborech, byla jsem programový vedoucí a lektor zážitkových víkendů pro náctileté. Před narozením dětí jsem absolvovala několik expedic na divoké řeky a do odlehlých severských oblastí. Zajímám se o přírodu, zdravé bytí a aktuálně o alternativní směry v pedagogice. Každoročně vyrážím na zimní výpravu za polární kruh. Pořádám zážitkové dílny pro děti školního věku.

Mgr.

Marti
NA TURE
čková

“Nature Teacher” nebo “na tůře”, jak je libo:)!

Kontakt:

tureckova.martina@gmail.com

Lesní...Když se mě na základní škole ptali, čím chci být, nevěděla jsem. Nikdy tam totiž nemluvili ani o cvičitelce jógy, ani o spoluzakladatelce lesní školky, ani o potulné kovářce, nedej Bože … o kněžce:)!

Děkuji Nahoru i Dolů, že jsem přesto dokázala zůstat při smyslech a dokonce se vysmýknout i rodinným tlakům ohledně “vyhřáté kanceláře”.

Jak můžeme třeba v šesti vědět něco, co ještě neexistuje?

Jak nás dnešní dospělí vůbec můžou připravit na Svět Zítřka?

Můžou nám předávat své hodnoty a ukazovat krásu kolem a vzít někoho za ruku a učit se starat o sebe a o své věci a být při smyslech – tak prosím pěkně – do toho.

A víc ponechme, s úctou a pokorou, na Nahoře a Dole.

Halka

MgA., Ing.

HALKA KOČÍ

Kontakt:

hal.kov@email.cz

halka-koci2Jsem žena s vyváženými hemisférami a kloubím tak bez problémů bohémské choutky s praktickou realitou.

Vystudovala jsem návrhářství hader, sochařství, zootechniku a po dlouhé mateřské jsem na volné noze a bavím a živím se devatero řemesly.

V kolektivu dětí nastoluji jednoduché a jasné hranice a dovoluji dětem samostatnost a přirozenou tvořivost.

Soňa Malá

ALENA

PEČEROVÁ

Kontakt:

obchod@alma.cz

Alena PečerováNacházím se v procesu redukce – zpomaluji tempo, snižuji spotřebu, velikost porcí, dosah médií. Naopak zvyšuji čas strávený venku, frekvenci pečení kváskového chleba, dobu pro tvoření i lenošení…

Příležitost pozastavit se a více naslouchat dětem přišla v pravou chvíli. Těm lesoškolkovým i mým třem. Učím se být jim trpělivým průvodcem a ony mi jsou na oplátku velkými učiteli, zrcadlem, inspirací a dobíječi energie.

V mé loňské předpremiéře jsem s dětmi kuchtila zdravé odpolední svačinky, letos asistuji v pátky, kdy si budeme užívat rozličného výtvarničení. Je úžasné, co dokáže takové dítě vytvořit z klacíku, kousku látky a lepící pásky…

 hanka-chrastova

Ing.

HANKA

CHRÁSTOVÁ,

Ph.D.

Kontakt:

chrastova@winegallery.cz

Mám toho ráda hodně a hodně věcí mě baví…. V lesní školce mě budou provázet vůně, příběhy a knihy… Souzním se slovy klasika, že „knihy z dětství formují charakter člověka, nikoliv to, co čte později“ a (nejen) proto nabídnu dětem, a možná i trochu rodičům, setkání s několika zajímavými a krásnými knihami v projektu Pět přání…

Jsem šťastnou mámou dvou veselých dívek, s tou starší Helenkou, nyní třeťačkou, jsem si poctivě prošla začátky budování naší lesní školky, a teď, s mladší Aničkou, se těším na svou novou premiéru… s vámi…

Mgr.

JANA

ABOULAICHE

Kontakt:

jana.aboulaiche@gmail.com

Jsem maminka 4 dětí, která miluje přírodu, děti a knížky. Zajímám se o ekologii, přírodní léčení, zdravé vaření a návrat k tradicím…

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, obor francouzština, speciální pedagogika se specializací logopedie, surdopedie. Po narození mé nejstarší dcery mě osud zavál do Ivančic, kde jsem se zapojila do organizace mateřského centra a odtud už byl jen krůček k lesní školce. Nejpřínosnější z kurzů, které jsem absolvovala, byl kurz Respektovat a být respektován, kurz první pomoci Zdrsem. Pak už stačilo jen přečíst hromadu knih o výchově dětí a svobodném vzdělávání.

Mým životním mottem je “Co vydáš, to se ti vrátí. “

JULIE

SVOBODOVÁ

Kontakt:

julie.svobodova@centrum.cz

Kdybych dnes potkala sama sebe – v době tak před deseti lety – asi bych se nepoznala….

Tenkrát se mi ani nesnilo, že jednou budu mít tak velkou rodinu a budu mít tu čest vychovávat hned tři báječné děti! A že mě život zavane tam, kam jsem to dřív vůbec neplánovala, nebo plánovala zcela jinak. Neměnila bych! Jsem přesně tam, kde mám být a mé děti a má rodina je pro mne velkým požehnáním.

Když jsem vedla skautský tábor nebo jezdecký kroužek, pracovala s rehabilitačními pacienty v rámci hipoterapie nebo později při studiu medicíny a lékařství – vždy jsem si uvědomovala, jak velký dar je život sám a jaká velká odpovědnost leží na člověku, který se podílí na výchově a vzdělávání – zejména těch nejmenších a nejpotřebnějších.

O to víc mě naplňuje štěstím a radostí, že se jako asistentka v naší školce mohu na tom všem také trochu podílet a pomáhat v dětech rozvíjet jejich zájmy a touhy, jejich přirozenou zvídavost, tvořivost a hravost.