PEDAGOGICKÝ TÝM

PAVLÍNA ZIMMERMANNOVÁ

Kontakt:

pavlina.zim@seznam.cz

V naší školce jsem už od jejího založení. Snažím se v dětech vzbudit jejich vlastní sílu a svobodu, a lásku a úctu k Zemi. Povzbuzuji je k pohybu, který je přirozenou součástí každého dne, stejně jako hlad přirozenou součástí jídelníčku. Mám ráda jednoduché, praktické a rychlé řešení a jednání „na rovinu“. 

Kromě dětí mám na starosti grafiku – venkovní prezentaci školky a též se podílím na organizaci dění okolo školky. 

Vystudovala jsem polygrafii, typografii, a na Škole uměleckých řemesel – obor užitá grafika. Do rozhodnutí založit rodinu jsem byla zaměstnána v přední brněnské reklamní agentuře. Působila jsem jako oddílová vedoucí na letních dětských táborech, „programák“ a lektor zážitkových víkendů pro náctileté. Před narozením dětí jsem absolvovala několik expedic na divoké řeky a do odlehlých severských oblastí a těším se, že až vyrostou, budu se tam moct vrátit i s nimi :o) Zajímám se o přírodu, zdravé bytí a aktuálně o dramatickou výchovu, kterou považuji za ohromný nástroj k práci na sociálních zdatnostech malých i velkých lidí :o) Každoročně vyrážím na zimní výpravu za polární kruh. Cítím se dobře venku, kde stěny jsou v dálce, nebe je stropem a země podlahou…


Mgr.

Marti
NA TURE
čková

“Nature Teacher” nebo “na tůře”, jak je libo:)!

Kontakt:

tureckova.martina@gmail.com

Jsem Rytířka “Údolní záchranné služby” 🙂, chránící Dětství v jeho ryzí podobě. 

S dnešní již obecně sdílenou společenskou vizí koncepce celoživotního vzdělávání mi přílišné tlačení na předškolácký rok přijde jako neadekvátní😉.

Dávají mi smysl rytířské ctnosti, den za dnem se je pokouším žít, pravda, jednou s nablýskaným brněním a jindy zvedajíc se z prachu.

Vědomě tento prostor držím i dětem. Naplňuje mě úctou a pokorou být s nimy, týden za týdnem,vždy v žité přítomnosti, při jejich vrůstání do života. Jako břeh jejich divoké, radostně přes kameny poskakující, řeky.

Od malička mi přišel podivný nepoměr rozložení dní v týdnu – 5 dní práce a 2 dny  volno. Něco mi říkalo,že by to mělo/mohlo být přesně naopak..??

V průvodcovskému týmu dbám na to,abychom v přímé práci s dětmi nepracovali opravdu víc jak tři dny v týdnu – jsem přesvědčena,že co si děti zaslouží úplně nejvíc, jsou odpočatí Dospělí plní síly, mající jiskru v oku,sdílející dvě jednoduché věci – že: “Život je příležitost, ne povinnost” a že: “Svět je báječné místo k žití!”😘🖐

Ps: O lidech, přírodě a věcech si myslím co o kofole: “Když ji miluješ, není co řešit“.
(ještě více o Martině zde)


MgA., Ing.

HALKA
KOČÍ

Kontakt:

hal.kov@email.cz

Jsem žena s vyváženými hemisférami a kloubím tak bez problémů bohémské choutky s praktickou realitou.

Vystudovala jsem návrhářství hader, sochařství, zootechniku a po dlouhé mateřské jsem na volné noze a bavím a živím se devatero řemesly.

V kolektivu dětí nastoluji jednoduché a jasné hranice a dovoluji dětem samostatnost a přirozenou tvořivost.


ALENA
PEČEROVÁ

Kontakt:

ala@spolekalma.cz

Příležitost pozastavit se a více naslouchat dětem, těm lesoškolkovým i mým třem, přišla před pár lety a v pravou chvíli. Vnímám, že se chci vydat jiným směrem, než se řítí svět kolem mne. A dětí mi ukazují cestu. Učím se být jim trpělivým a laskavým průvodcem a ony mi jsou na oplátku velkými učiteli, zrcadlem a inspirací.

Když nejsem s dětmi v lese, tak maluji, píšu, vařím, lenoším a šprtám se francouzštinu, kterou miluji víc, než umím.


Ing.

HANKA
CHRÁSTOVÁ

Ph.D.

Kontakt:

chrastova@winegallery.cz

Mám toho ráda hodně a hodně věcí mě baví…. V lesní školce mě budou provázet vůně, příběhy a knihy… Souzním se slovy klasika, že „knihy z dětství formují charakter člověka, nikoliv to, co čte později“ a (nejen) proto nabídnu dětem, a možná i trochu rodičům, setkání s několika zajímavými a krásnými knihami v projektu Pět přání…

Jsem šťastnou mámou dvou veselých dívek, s tou starší Helenkou, nyní třeťačkou, jsem si poctivě prošla začátky budování naší lesní školky, a teď, s mladší Aničkou, se těším na svou novou premiéru… s vámi…


JANA
KŘOUSTEK VYTŘÍSALOVÁ

Kontakt:

Jsem máma dvou úžasných kluků a díky nim nacházím nové životní cesty. Po mateřské se znovu vracím do pracovního procesu. Léčení zvířat mne baví a naplňuje, avsak nabídce trávit s dětmi v lesní školce každé pondělí nešlo odolat. Příroda je místem, kde se cítím dobře. Líbí se mi s dětmi koukat na svět jejich očima. Objevovat nové a prožívat s nimi radost.

Kromě spontánního tvoření jsou pro mne a mé děti hodně důležité tradiční věci – pohádky, písničky, říkanky.  

Hodně mě baví být aktivní a jakákoli forma pohybu. Ráda vařím, což určitě děti i rodiče ocení. A už se moc těším, až uhodí mrazy a já se opět začnu s chutí koupat v přírodě.