Listopadový dopis rodičům

Listopadový dopis rodičům

 

Milí Lesoškolkoví.),

kalendář se nám překulil do listopadu, Martin ve vedlejším údolí cválá na bílém koni a nezadržitelně se blíží:). Přiváží nejen sníh, pečenou husičku a mladé víno, ale i chuť se s někým soucitně podělit a dělit.

V rámci Zlatých českých ručiček v listopadu akcentujeme materiál PAPÍR a téměř vše je uzpůsobené přípravě “kulis” a jarmarečního zbožíčka na vystoupení dětí na ivančickém náměstí těsně před vypuknutím Adventu, v pátek 30.11.

Moc prosíme o pomoc s přípravou vystoupení, které má na starosti převážně páteční průvodcovský tandem, a zde přikládám Pavčin odstaveček:

Milí, čas našeho vystoupení na Rozsvěcení vánočního stromu v Ivančicích se kvapem přibližuje. Rádi bychom Vás poprosili, abyste na naši úžasnou choreografii Padajících vloček pomohli dětem vyrobit vločky z kartonu o průměru min 35 cm, max 45 cm. Prosíme, přinášejte nám je do Víly Míly do pátku 16.11.V případě nesnází se neváhejte obrátit na své průvodce, rádi Vám poradí. My  vločky budeme týden na to s dětma barvit bílým Balakrylem a připravíme v lese též klacky, na které Vločky připevníme. Vystoupení je v pátek, zúčastní se ho tedy primárně páteční děti, ale přidat se můžou kterékoliv další, byť v pátek do lesa nechodí. Podmínkou pro mimopáteční děti však je též do pátku 16. 11. odevzdat Vločku a být přítomni na generálce v pátek 30.11. ve 14:45 ve Víle Míle a pak děti převézt na ivančické náměstí.

 

Co nás v listopadu čeká:

středa 14.11. 17:00 – 20:00 v rámci Bytových seminářů spolku Měsíční Houpačka proběhne u Turečků zpívání s Radkem Malým – autorské mantry převážně v češtině, obohacené i “Přízpěvkem dospívání” – pro naše dorůstající Mladé (pokud by vás akce zaujala, můžete se Martiny nejlépe mailem optat, zda je ještě místo)

středa 21.11. v 15:00 hod ve Víle Míle loutkové divadlo O stříbském lese, opět z dílny Radka Malého. Představení se zůčastní obě středeční skupiny dětí, cena je 50,-Kč/dítko.

středa 28.11. mezi 17:00 a 20:00 hod Rodičovská dílna u Turečků v Galerii Pavlač – kompletace zboží na Jarmark – vázání březových otýpek na podpal, lepení zbytku etiket na autorské lesoškolkové velké sirky (etikety budeme s dětma tvořit)

pátek 30.11. – generálka vystoupení ve 14:45 hod ve Víle Míle, poté je potřeba děti převézt na ivančické náměstí, naše vystoupení je v 15:50 – 16:00 hod, soucitný Martin předá svoji pomyslnou vládu přijíždějícímu moudrému a štědrému Mikuláši. V 17:00 se rozsvěcuje za přítomnosti starosty Vánoční Strom. Na náměstí (nebo možná na nádvoří radnice…?…upřesníme,  teď tam probíhají stavební práce) budou jarmareční stánky místních škol a neziskovek

úterý 4. 12. – Keramická dílna s Věrkou, hlaste se prosíme Hance nebo přímo na dveřích Víly Míly

 

A teď daleká budoucnoust:) – na poslední dubnový víkend 26. – 28.4. 2019 vás srdečně přizýváme na rodinný výlet do Bílých Karpat, kde se společně pokusíme okusit krásu hory Javořice. Ubytování nám nabízejí Ilča s Romanem Gertnerovi, ve skautské chatě ve Strání. Na loučce se dají postavit i stany nebo volit luxusnější příbytek v chatě vapenky.cz, která je přes kopec. U Gertnerů je ubytování za lahvinku něčeho dobrého:), ve Vápence viz web. Prosím, pokud nabídka již teď s vámi silně rezonuje, pište mi návratky, ať víme, kolik nás bude, jo.)?

Těšíme se, že jste s námi:)!

Krásný čas nám všem za celý lesoškolkový tým srdečně přeje Martina:)